אריק אנטוניוטי, קלרינס

אריק אנטוניוטי המאפר הראשי של קלרינס צילום דיוויד מוריס מאושר לשימוש3

אריק אנטוניוטי, מנהל ההדרכה הבינלאומי הראשי של מותג הקוסמטיקה קלרינס, נחת בארץ בשלישי האחרון לכבוד אירוע הקוסמטיקה השנתי של רשת הסופר פארם, הביוטי סיטי. אנטוניוטי ידוע בשל היותו יועצן האישי של סלבריטאיות רבות בעולם בענייני טיפוח ואיפור, ואוחז בידע רב בתחום, המבוסס על שנים רבות של פעילותו בענף זה. אנטוניוטי, קורסיקני במוצאו, בולט במראה העור נטול הרבב שלו, הנראה שזוף קלות אך לא מיובש, ובהחלט מטופח למדי. לאחר שהראה לי כיצד הוא מיישם את שיטת האיפור המהירה שלו על פניי, שנשארו במראה טבעי, לא עשוי מדי אך מאופר ומוקפד, מלא בלחות ובזוהר עדין, ישב אנטוניוטי לחלוק עמי כמה מהטיפים הסודיים שלו בטיפוח ואיפור:

איפור לנשים צעירות:
אנטוניוטי לא אוהב את מראה האיפור הכבד, ולא אוהב חומרים שאוטמים את העור וגורמים לו למראה מאט. בעיניו, בחורות צעירות לא זקוקות למייקאפ בכלל, ויכולות בהחלט להסתפק בקרם ה-BB החדש של קלרינס, המשלב בתוכו טיפוח ולחות, הגנה מהשמש וכיסוי עדין של מייקאפ, במוצר אחד. לדעתו, הקרם הזה הוא דרך מצוינת להציג ולהכיר לבחורות צעירות את הרעיון החשוב ביותר של קלרינס כמותג, והוא השילוב בין טיפוח העור ובין איפור.
קרם ה-BB של קלרינס מגיע בשלושה גוונים, ומה שמיוחד בו זה שמאוד קל לנחש איזה גוון יתאים לך: הבהיר, נועד לבהירות בלבד. לשלגיות וערפדיות כמוני, הוא מושלם. האמצעי, נקרא מדיום, ונועד לבחורות עם גוון עור רגיל – לא שזוף מדי, לא כהה מדי ובטח שלא בהיר מדי. הכהה מתאים לבחורות עם עור כהה, שאי אפשר להגדירו אחרת. הוא באמת כהה.
הגוון הבהיר טרם נחת בארץ ויגיע בקרוב. בינתיים, אפשר לקנות אותו אונליין בלחיצה על התמונה הזאת:

Clarins BB Skin Perfecting Cream SPF 25 - # 01 Light 45ml/1.7oz

הרעיון של קלרינס:
ז’אק קורטן קלרינס, מייסד המותג, אמר תמיד שהוא מעוניין ליצור מוצרי קוסמטיקה המתאימים לכל סוג של אישה, אם מבחינת העור והיופי ואם מבחינת המחיר. מוצרי קלרינס נעים על סקאלה רחבה של מחירים ומוצרים שונים לחלוטין זה מזה, וזאת על מנת להתאים לכל אישה ולמלא צרכים שונים של כל אחת.
כשאני מבקשת ממנו להרחיב בנושא הסוגים השונים של נשים, הוא מספר לי כי לפני כמה שנים ערך אירוע השקה באחד מבתי הכלבו היוקרתיים ביותר בפריז. באמצע ההדגמה שלו, נכנסה אישה הומלסית מהרחוב, והקהל באירוע הרים גבה וחיכה שיבקשו ממנה לצאת. אך זאת ניגשה ישירות אל אנטוניוטי, וביקשה ממנו להדגים גם עליה. כשאנשי האבטחה באו לבקש ממנה לזוז מהאזור, ביקש אנטוניוטי לתת לה להישאר, ניקה את עורה ואיפר אותה קלות. בתום האירוע היא ניגשה אליו ואמרה שהיא מבקשת לרכוש אחד מהמוצרים שהשתמש בהם על פניה, אך הוא ביקש ממנה לשמור על הכסף שלה. היא התעקשה ואמרה כי בוודאי לא תשתמש בו, אך היא מבקשת לרכוש לעצמה את הזיכרון מהאירוע הזה, שכן לא חוותה אושר כזה מזה זמן רב. לדברי אנטוניוטי, הוא חש כי מילא את חזון המותג, וכי אכן מוצרי המותג פונים לכל סוג של אישה.
טיפ ממני: אם זה לא מובן למה ואיך מוצרי המותג פונים לכל אישה. אני ממליצה לנסות את המוצר הזה, אפשר אפילו בדוכן של קלרינס בפארמים, כדי להבין. בשבילי זה תחליף לבושם, אבל חוץ מזה שהריח שלו מטריף, יש בו שמנים מעוררים וממריצים, שמאוד כיף להתרענן בהם במשך היום, כמה שרוצים. אפשר להשיג אותו גם כאן, אונליין, בלחיצה על התמונה הזאת:

Clarins Eau Dynamisante Spray 100ml/3.4oz

התאמה אישית:
אנטוניוטי דוגל בהתאמה אישית של טיפוח ואיפור לכל אישה, וטוען כי לכל אישה מתאימים מוצרים שונים, והשילובים ביניהם הוא מה שחשוב באמת. לדבריו, יש אישה שיכולה לוותר על קרם לחות לטובת סרום טוב, אותו תערבב עם המייקאפ שלה, ויש אישה שצריכה גם סרום וגם קרם לחות, ומעל המייקאפ שלה יכולה להשתמש במוצר שיהפוך את כל מה שמרחה על פניה לעמיד, ועשוי 100% מי ורדים בתוספת פודרה נוזלית. לכן, בכל פעם שהוא ניגש לאפר פנים של אישה מסוימת, הוא עוצר להתאים לה את הבסיס המתאים לטיפוח העור שלה לפני שהוא מתחיל לאפר. את המוצר הזה , שמקבע את המייקאפ, לצערי אין בארץ, אבל אפשר להשיג אותו אונליין:

Clarins Fix' Make-Up (Refreshing Mist Long Lasting Hold) 30ml/1oz

מזג האוויר הישראלי החם והלח ואיפור שמחזיק יום שלם:
אנטוניוטי מעוניין לשנות את הדרך בה נשים נוטות לחשוב בעניין איפור בקיץ. הוא שומע מהן לרוב, כי הן חושבות ומאמינות שאם יוסיפו עוד שכבה של איפור, או של קרם מתחתיו, האיפור יחזיק מעמד טוב יותר, כי הן זקוקות ליותר. הוא חושב בדיוק ההיפך –
Less Is More.
הוא מדגים על גב כף ידו את כמויות החומר שישתמש בהן על העור שלי, ומדובר בלחיצה אחת בלבד של מייקאפ ולחיצה אחת בלבד של סרום, אותן הוא מערבב בעזרת מברשת קטנה ומשתמש רק בכמות החומר הזאת על כל הפנים. ללא ספק, מדובר בשינוי הרגלים ואופן מחשבה מאוד בסיסיים, והתוצאה מוכיחה כי הוא צודק: האיפור נראה טבעי, דק, לא כבד ובכל זאת מכסה בדיוק ברמת הכיסוי הנדרשת, ולא מעבר לה. צילמתי את הטיפה כהוכחה –

photo (1)

עוד אכתוב לא מעט על הסרום הזה, כי הוא באמת מדהים, ומגיע לו כבוד. בינתיים אספר, שהוא כבר בארץ, ועולה 499 ש"ח ונמצא בכל הפארמים. יצא לי לשחק איתו לא מעט, וכשאני אומרת לשחק אני מתכוונת להשתמש בו בכל מיני אופנים מעניינים, ששדרגו הרבה קרמים ואיפורים. ארחיב בקרוב! הנה הוא:

Clarins Double Serum Complete Age Control Concentrate 30ml/1oz

טיפוח הגוף:
קלרינס שמה במקום מאוד מרכזי את חשיבות טיפוח עור הגוף, בדיוק כמו את עור הפנים, מה שלא הרבה מותגים עושים. בדרך כלל נראה, כי הדגש ניתן על טיפוח ומראה הפנים. אצל קלרינס, רוב הטיפוח לגוף מבוסס על שמנים חיוניים שמטפחים את העור ומטפלים בו, ביתר חשיבות.
שאלתי אותו שוב על הקיץ הישראלי והחום, גם במקרה הזה. נראה כי נשים רבות בוחרות לוותר על קרמים ושמנים לגוף בגלל שהן מעדיפות את הרעננות של המקלחת על פני הזנה ולחות נוספים. ואנטוניוטי מסביר כי ההיפך הוא הנכון. לדבריו, כשחם ומזיעים, העור מתייבש כי הזיעה מתאדה מעליו והוא נותר ללא לחות, ולכן חשוב מאוד לטפח אותו ולהזין אותו. הוא נותן טיפ חשוב לממהרות להתלבש אחרי המקלחת, ואומר כי שניה לפני שמתנגבים, כשהעור עוד רטוב, כדאי למרוח את אחד השמנים לגוף של קלרינס, שנהפכים במגע עם המים לאמולסיה (מן תחליב) ונספגים במהירות בעור. הוא מוסיף, כי רבים חושבים ששמן לגוף הוא עבה ושומני יותר מקרם, אך ההיפך הוא הנכון, ולקרם לוקח זמן רב יותר להיספג בעור מאשר לשמן. למסקנה הזאת הוא הגיע, כשהחליט לנסות קרמים לגוף הנגישים לכול, ובכל פעם שלן בבתי מלון ניסה את הקרמים שנמצאו שם בבקבוקונים הקטנים בחדר האמבטיה, וגילה שהם פשוט לא נספגים בעור. אז החליט לנסות שמן על עור רטוב, והבין את הקלילות שבשמן ולכן הוא מעדיף אותו על קרמים כבדים שמעמיסים על העור כשחם.
טוב, כאן הוא לא המציא את הגלגל :-) אני מערבבת שמן עם קרם גוף כבר לא מעט זמן. אלה שני האהובים עלי בשילוב ביחד מקלרינס: הקרם גוף הזה יחד עם השמן הזה זאת באמת דרך מעולה להתחיל בה את הבוקר.

ללא ספק, המאפרים הראשיים במותגים רבים, כמו מאק, בובי בראון, לנקום, איב סן לורן ואחרים אומרים כולם משהו שונה מתמיד בקיץ הזה, ומבקשים לתת לעור להיראות דרך האיפור, לשמור על קלילות וטבעיות, ולהגן עליו מהשמש. אם בעבר נהוג היה להסתיר את העור תחת שכבות של מייקאפ ולבטל כל הברקה טבעית של העור, היום המאפרים מבקשים להבליט את הטבעיות של העור, את ההתנהגות שלו ואת המראה הראשוני שלו, וכך אומר גם אנטוניוטי, הדוגל במראה טבעי, קליל ומטופח של העור.

בתמונה: אריק אנטוניוטי מדגים עלי את שיטות האיפור והטיפוח שלו לפנים:

photo (4)

כמעט סופשבוע! יש!

הילה אוחיון

סטייליסימה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.