Corona Beauty Questions

היום לפני שישה שבועות הלכתי בפעם האחרונה למשרד, שכבר היה ריק, כדי לקחת את מסך המחשב שלי, המקלדת והעכבר, כדי שיהיה לי נוח לעבוד מהבית תקופה ארוכה. אז הכל עוד נראה מבהיל כל כך ולא ברור. תכננתי לשמור על שגרה ככל האפשר – לקום כל בוקר באותה השעה, להתקלח, להתלבש ולהתאפר, ורק אז להתיישב ליום ארוך מול המסך ומול שיחות הווידאו הצפויות במקום פגישות פיזיות. במקום ללכת למכון כושר הסגור, קבעתי עם עצמי הליכה או ריצה בסוף יום העבודה מסביב לשכונה, וגם מצאתי ב- VOD של הוט אימוני פילאטיס עם דליה מנטבר וענת הראל.

שישה שבועות אחר כך, אני עדיין קמה באותה השעה, מתקלחת ומתלבשת. באיפור שלי לא נתקלתי לאחרונה, חוץ מבמעט סומק שאמור להסתיר את העובדה שלא ראיתי אור שמש ליותר מדקה ביום, וגם זה דרך זכוכית החלון בסלון. אני יוצאת להליכות וריצות כמעט כל ערב,או מוקדם בבוקר, ומתחילה להאמין שהעולם שבחוץ, עירוני ככל שיהיה, מלא בטבע מקסים ועוצרת לצלם כל פרח חדש ועץ מלבלב, תוך כדי ניסיון להבין אם זה מעשה שפוי או שירדתי מהפסים לגמרי. במקום שיעורי פילאטיס חייכניים, אני מתאמנת עם כל מיני אימונים שמוצאת ומסמנת באינסטגרם, והזמנתי הביתה משקולות לידיים, כי העניין עם להרים בקבוקי יין / קופסאות שימורים במקום דיכא אותי עוד יותר.

את הבהלה החליף הפחד ובעיקר העצב – על עולם שהתהפך ביום אחד ולא הספקנו להיפרד ממנו, על דברים שלא הספקתי לעשות לפני שנסגרנו בבתים ועל ליל סדר אחד שאשמח לשכוח – הרחק מהמשפחה, עם שיחת וידאו מקרטעת, ותחושה ששום דבר לא יהיה אותו דבר גם אחר כך, ומי יודע מתי זה אחר כך, ואיך הוא ייראה.

אין לי שום עניין בניו אייג׳ ובדיבורים רוחניים שאמורים לגרום לי להרגיש יותר טוב – קיבלנו מכה קשה, הכלכלות קורסות, גם האנשים. גם בתקופה הארוכה ששתקתי כאן, מסיבות מטופשות כמו אלה שהחיים מביאים ונדחפים באמצע, וגם בחודשיים האחרונים, המשכתן להתייעץ איתי בפרטי ולבקש המלצות. זה כל כך משמח אותי, כי לרובכן עדיין מאוד אכפת שיהיה לכן נעים גם עם עצמכן, בבית, וגם אם אף אחד לא רואה.

הפוסט הזה בא להגיד לכן שלום, ושאני עדיין כאן :) ולשתף אתכן במה עושה לי טוב בימים האלה, ובשאלות ששאלתן שיכולות לעזור גם לאחרות.

 • הדבר הראשון ששימח אותי, כמובן, הוא גילויו של זמן הפנאי. בסופי שבוע ובערבים שלא יכולתי לראות יותר חדשות (ואני רואה המון מהן), לקחתי בכל פעם מגירה, מדף, קופסה או ארון קטן, שפכתי את תכולתם החוצה, ניקיתי מבפנים והחזרתי פנימה רק את הדברים שאני צריכה. מה שכבר לא ממתין עכשיו בפינה בשקיות, ליום המיוחל הזה של אחרי – כשאוכל לתת ולמסור לתרומות. מה שהיה צריך להגיע לפח או לפחי המיחזור, כבר שם מזמן. על כל שקית יש פתק המעיד על תכולתה, כי לאט לאט הצטברו לא מעט שקיות כאלה. לצערי אין כרגע לאן לתרום – הראו בחדשות הררי שקיות שנזרקו מעבר לגדר של ויצ״ו הסגור, ונהרסו בגשמים ומחתולים ועורבים שפשפשו ולכלכו הכל. אין מי שימיין וימסור כרגע, ועדיף לחכות.
 • אמנם את האיפור זנחתי, אבל מאז שבוטל התור שלי לקוסמטיקאית, וגם התורים למניקור ג׳ל כבר לא מופיעים ביומן, עברתי למוד ביתי. יש עכשיו, ללא ספק, יותר זמן למסיכות פנים, קרמים, פילינגים ועוד. יש בזה משהו מאוד מנחם ושומר על הנפש מדיכאון – מבטיחה לכן שאם בבוקר אחרי מקלחת תשתמשו בבושם האהוב עליכן גם בבית, תרגישו טוב יותר ממש מהר. התייאשתי מלנסות למרוח לעצמי לאק, זה לא הולך. מזל שכבר מותר שוב ללכת!
 • תמיד לפני חגים אני אוהבת לקנות נרות טובים, ולקראת פסח הייתי ממש עצובה שג׳ו מלון לונדון לא עובדים אונליין ואין להם אתר, דווקא עכשיו. מיטל, קוראת הבלוג הוותיקה, העבירה לי צילום מסך של הודעת וואטסאפ, שאומר שאפשר לעשות הזמנות וישלחו הביתה. שטחי ככל שיהיה, אני לא יכולה לתאר כאן כמה שמחתי. מיהרתי לשלוח הזמנה, ותוך שלוש שעות השקית הריחנית היתה אצלי עם שליח עד בבית. השירות הזה ממשיך גם עכשיו, ואתן מוזמנות להשתמש בו. מספר הטלפון הוא: 050-8881522.
 • רבות מכן שואלות אותי לגבי הזמנות מחו״ל. זה נכון, המצב מורכב. יש מחסנים בחו״ל שסגרו לחלוטין ואין עבודה (נט א פורטה, נקסט ועוד) אבל יש כאלה שלא נעים להגיד, המצב היטיב איתם – אין תורים בדואר, החבילות מגיעות מהר מתמיד, והאופציה לבחור משלוח על שליח של DHL או UPS הפכה להיות ברירת המחדל החדשה, מה שמאוד מקל על חיינו. בגדול, זה השינוי הכי גדול שאני רואה – גם מותגים וחברות שסירבו עד כה להשלים את המעבר ולתת אפשרות לקנות אונליין, היום מבינות שאי אפשר בלי זה, וזה מבורך. לא נרצה להצטופף בקניונים עוד הרבה זמן אחרי, זה ברור.
 • אז, אוכל. בחודש האחרון אגיד שאני משתמשת המון ב- Wolt, שמביאים לי אוכל תוך חצי שעה מרגע ההזמנה, ומאפשרים לי להמשיך לעבוד כרגיל. טיפ זהב: מי שלא מוצא ביצים בשום מקום, מצא אותן ב- Wolt  – רשת Yellow שם לרשותכם ולא נרשם בה מחסור עד כה. אם עוד לא הורדתם את האפליקציה של Wolt, תקבלו משלוח חינם אם תורידו דרך הלינק שלי.
  כמו כן, מי שהתייאשה מלחכות שבועיים ויותר למשלוחים מהסופרים הקטנים, וגרה במדינת תל אביב, תשמח לדעת שרשת המסעדות בנדיקט ומסעדת האחים הפכו למרכולים, שגם מביאים סחורה משובחת (יש ביצים!) וגם מביאים את המשלוח תוך יום לכל היותר. ואם נגמרת לכן כל הסבלנות ואין יותר כוח לבשל, להכין, לשטוף כלים וחוזר חלילה, דליקטסן מכינים אוכל מוכן מושלם, לא פחות, עם חוויית משתמש נהדרת – קל מאוד להזמין מהם אונליין, הכל מגיע בזמן כמתוכנן ונעים.

כל זה עומד להיגמר ממש בקרוב, או לפחות לשנות צורה. אחרי חודשיים, המספרים נראים טוב בהרבה, ולאט לאט נתרגל למציאות שונה, שלא הכרנו עד עכשיו, אבל ייקרו בה כמה דברים טובים: נכבד זה את מרחב מחייתו של השני, כלומר נפסיק להיצמד בתורים, בהופעות, בסופר, ברחוב, במסעדות, בבארים, בים ועוד; נלמד לא להגיע לשום מקום אם אנחנו לא מרגישים טוב, כי יש לזה משמעות ואף אחד לא רוצה להידבק או להדביק; נדע שלרחוץ ידיים זה תהליך של יותר מעשר שניות מזמוז של סבון באמצע כף היד וזהו; שלא רצוי להכניס לארון הבגדים הנקיים שלכם בגדים שהייתם איתם בחוץ, אלא למכונת הכביסה; שאין סיבה להיכנס הביתה עם נעליים, אף פעם; ובעיקר – שעסק שמכבד את עצמו לא מצפה שנגיע אליו פיזית, אלא יציע אתר נוח למכירה ומשלוחים עד הבית. זה לא רע, לא רע בכלל.

בינתיים, חשבתי שיהיה מעניין לספר על המלצות שביקשתן ממני בחודשיים האלה, כי אולי זה יעניין גם אחרות:

1. פספסנו את האביב כלואים בבתים, ואוטוטו יהיה פה קיץ אמיתי. באסוס יש עד 50% הנחה על קולקציית המעבר ובעיקר מלא שמלות ממש יפות. כאן.

2. כמה וכמה מכן ביקשו התאמה אישית של מוצרי בסיס לטיפוח ולאיפור, כי סוף סוף יש זמן להתפנות לכך ולהזמין אונליין הכל הביתה. אתן מוזמנות לעשות זאת דרך לשונית יצירת קשר כאן באתר.

3. שטיפות הידיים המרובות גרמו לרובנו ליובש מוגבר, שלא לדבר על נזקי האלכוג׳לים, ושני אלה הולכים להישאר איתנו לעוד הרבה זמן. הכי הרבה המלצתי למי שביקשה על סבון הידיים של אייסופ, שלא מייבש את הידיים, משאיר ריח מטריף והבקבוק שלו חלומי. אפשר להשיג אותו כאן.

4. עוד הטריד לא מעט מכן הנושא של הקונסילרים – כולנו נראינו עייפות, מהוהות, מודאגות ולחוצות לאחרונה. אני מאמינה אמונה שלמה בקונסילר של נארס, שלא נועד רק לכהויות שמתחת לעיניים, אלא גם לאזורים אחרים בפנים שדורשים איזון. הוא קל למריחה, לא מתפרק או נכנס לקמטוטים, ובקבוקון מחזיק המון זמן. מעט מאוד חומר יספיק להעיר ולהאיר את הפנים, והכל מרגיש אחרת. אפשר להשיג אותו כאן.

5. לא יודעת מה להגיד לגבי כל מוצרי האיפור לשפתיים, בעולם החדש הזה. בעצם יודעת מה להגיד – אוי ואבוי. לפני כמה ימים יצאתי מהבית, וכל כך התרגשתי שאני יוצאת לכמה שעות שאפילו התאפרתי. מרחתי ליפסטיק, שמתי מסכה והחוצה. אחרי כמה שעות חזרתי, הסרתי את המסכה וחשכו עיניי – הליפסטיק היה בכל מקום שם חוץ מעל השפתיים. אני מזיזה את המסכה כל הזמן מבחוץ (היש מטריד מזה?) ומורחת את הליפסטיק עליה והיא מורחת את זה עלי, ולא במקום הנכון. הבנתי את המסר, ליפסטיקים לא בקרוב. חוזרת לבאלמים שקופים שלא עושים בלגן מיד.

6. גיליתי משזפים עצמיים (Self Tanners) מושלמים, גם לגוף וגם לפנים באתר של קאלט ביוטי (Cult Beauty). הם כמו שתמיד רציתי – בלי ריח של משזפים, שקל להשתמש בהם, שלא מלכלכים את המצעים הלבנים, מתאימים לעור בהיר-שקוף-חיוור, ולא צריך הפקה ארוכה כדי להגיע לגוון שרוצים. קראתי עליהם אלף ביקורות טובות והחלטתי לנסות, לא התאכזבתי והמלצתי לכל מי ששאלה. למה שאלתן? כי הפחד ברור, הרי נחזור לחיים רגילים וכבר יהיה חם ונצטרך ללבוש קצר והמצב… מביך. אצלי לפחות כן, אז יכולה להבין. אז זה המשזף לגוף וזה המשזף לפנים. את שניהם אפשר למרוח בלי כפפה מיוחדת ועניינים, פשוט כמו שמורחים קרם פנים או קרם גוף. קל והגוון מקסים.

7. הכי חשוב מהכל? תשמרו על עצמכן. ההנחיות ישתנו עוד הרבה פעמים לדעתי, אבל הבסיס יישאר: שמרו מרחק, שמרו על הגיינה קפדנית, תשתמשו במסכה ובכפפות, ולעת עתה תוותרו על אירועים המוניים וצפופים. לא לשכוח שבריאות הנפש חשובה לא פחות: צאו להליכות יומיות בחוץ לנשום אוויר ולראות אור טבעי, תדברו עם חברים ומשפחה כמה שיותר, תתכננו תכניות משמחות לעתיד הקרוב כדי שיהיה למה לחכות, ותזכרו שזה לא לתמיד, ועוד יהיו לנו חיים טובים וכייפים, רק שהפעם נעריך אותם יותר. הרבה יותר.

:-)

הילה אוחיון

סטייליסימה

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 תגובות בנושא “Corona Beauty Questions”

 1. הי. לגבי המשזף לגוף. כל כמה ימים את מורחת? הם לא משאירים כתמים על כף היד והגוף?

  1. הי, אני משתמשת יום כן יומיים לא, אחרי מקלחת בלילה. לא נשארים כתמים, אני מיד רוחצת ידיים טוב-טוב עם סבון.

 2. באותו עניין. כשאת משזפת את הפנים זה לא משפיע על שגרת הטיפוח הרגילה? תודה.

  1. אני לא משתגעת על פנים שזופות עלי, ומשתמשת ממש במעט. אם שגרת הטיפוח שלך לא כוללת חומצות ופילינגים, האפקט של השיזוף יישמר. אם כן, תצטרכי לחדש. המוצרים ממש עדינים, זה לא שמחר תקומי חומה :) ובמותג הזה יש גם חומצה היאלרונית ודברי םטובים לעור, לא רק גוון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.