Hair Issues

בשבוע שעבר פורסמה כתבה בנושא שיער, שכתבה עדי רשף המקסימה (אם יש מישהי שכבר ראתה הכל בתחום הביוטי ויודעת, זאת היא), עיתונאית ביוטי בלאישה. בעצם, היא נתנה שם 13 טיפים שאספה מספרים, הבאים ללמד את המשתמשת הביתית לטפח את השיער בבית כך שייראה כאילו יצא מהמספרה.
כאן.

בדרך כלל כתבות/מדריכים כאלה לא אומרים לי הרבה או מחדשים משהו, אבל אני מזכירה לעצמי שאני לא הקוראת הממוצעת, ובתור אחת שחיה את התחום כבר המון שנים קשה באמת להפתיע אותי, וזה בסדר גמור. הפעם, שמחתי ממש לקרוא חלק מהדברים, והצטערתי לטובת הקוראות האחרות שלא היו שם המלצות למוצרים ספציפיים המוזכרים בכתבה. אז החלטתי לפרק את המדריך הזה לטובתכן, ולהוסיף לו המלצות קונקרטיות:

1. הטיפ הראשון מתייחס למי שמשתמשת בלא מעט מוצרי טיפוח לשיער שנשארים על השיער. אלה, גם אם נדמה לך, נוטים להצטבר על השיער ועל הקרקפת, ולא תמיד חפיפה רגילה בשמפו מצליחה לנקות את השאריות לגמרי.
ההמלצה לחפוף עם סבון כלים נכונה בתיאוריה, כי מדובר במפרק שומנים מהסוג היעיל, אבל גדולה עלי במחשבה. לשם כך, אני משתמשת בשמפו מיוחד של MoroccanOil שזו מטרתו: ניקוי יסודי של השיער. לא משתמשים בו ביום-יום ואני משתמשת בו פעם בשבועיים-שלושה, לא יותר. הספר שהמליץ לי עליו גם הזהיר ואמר, שמיד אחריו צריך להשתמש במסיכה מזינה מאוד שתשיב לשיער את הלחות הטבעית שהשמפו הזה גוזל על הדרך. התוצאה: השיער נקי מאוד ורך מאוד.
ניתן להשיג את השמפו כאן ואת המסיכה כאן. המשלוח לארץ בחינם.

10793749-1423665551-77792

10304990-1423665551-77781

2 הטיפ השני מתייחס למי שמרגישה ששימוש במרכך שיער או מסיכה "מפילים" לה את השיער, כלומר הורגים את הסיכוי לנפח ופשוט משטיחים אותו, ובכל זאת רוצות להשתמש אחרי החפיפה במשהו שירכך להן את השיער וגם יאפשר סירוק קל. אני לגמרי שייכת לז'אנר הזה, אבל לא מתוך רצון לשמור על הנפח של השיער, אלא כדי לחסוך זמן במקלחת. לא תמיד יש לי זמן לחכות עם המסיכה על הראש, ואני מעדיפה לצאת אחרי החפיפה מהמים ופשוט למרוח משהו שלא צריך לשטוף אחר כך. שתי האפשרויות האהובות עלי הן סרום לשיער של קרסטס או קרם לחות של MoroccanOil. מכל אחד מהמוצרים צריך כמות בגודל של מטבע של חמישה שקלים, לא יותר. מורחים את זה על כל השיער ונגמר הסיפור. את ענייני המסיכה אני משלימה בשבת, כשיש לי יותר זמן.
את הסרום של קרסטס ניתן להשיג כאן ואת הקרם של השמן המרוקאי כאן. המשלוח לארץ בחינם.

11160339-1184343074692792

10302166-1423665551-77820

3. הטיפ השלישי פונה למי שרוצה גלים בשיער כמו אלה שמקבלים אחרי טבילה בים, והשיער הכי מהמם שיש ולא בא לחפוף מרוב שיפה. אז דובר כאן ובכלל לא מעט על שפריי מלח, ובכל פעם שאני מנסה אחד חדש אני מתפלאת כמה טעויות אפשר לעשות עם מוצר כל כך פשוט. ספריי המלח היחיד שבאמת טוב בעיניי ונחשב לפופולארי מכולם בעולם הוא זה של Bumble & Bumble ולצערי אין אותו בארץ.
אפשר להשיג אותו כאן, והמשלוח לארץ בחינם.

08802988944

4. הטיפ הרביעי מתייחס למי שרוצה להשאיר קצת מאפקט הריכוך על השיער וממליץ לא לשטוף לגמרי את המסיכה או המרכך בסוף. באופן אישי אני לא בעד, כי זה נוטה להתנקם בך ובשיער אחר כך: לא תצליחי לעשות פן או לסדר אותו כמו שאת רוצה, והוא ייעשה שומני מהר מאוד. למי שרוצה אפקט ריכוך מתמשך אבל על נקי, כדאי לחזור לסעיף 2 שלי.

5. סעיף 5 ממליץ לספוג במגבת את המים מהשיער אחרי החפיפה טוב-טוב לפני שמורחים מסיכה או מרכך, כי אם השיער נוטף אז למסיכה קשה יותר להיספג. בגדול זה נכון, אבל אם נהיה רגע פרקטיות אז נבין שזה לא קל לביצוע. ובמילותיי שלי: אין מצב שאנ ייוצאת מהמקלחת, מנגבת וחוזרת פנימה. אם יצאתי אני כבר בחוץ וביי. מה שאני עושה זה סוחטת את השיער עם האצבעות כמו שצריך ומורחת. זה בסדר, מבטיחה. ואז, כשיוצאת משם, המגבת גם יבשה. תודה.

6. הטיפ השישי קורא לאסוף את השיער במגבת חמה כדי לייעל את ספיגת המסיכה בשיער. זה עוד טיפ שלעולם לא איישם. לא מרטיבה מגבות במים חמים (זה עושה אותן קשות כמו קרש) ובטח שלא מלכלכת מגבת במסיכה שומנית. אני לא מתכוונת להפעיל מכונת כביסה על הרתחה בכל פעם שאני מורחת מסיכה על השיער. את כל הפינוקים האלה אני שומרת לטיפולי שיער במספרות, שם אפשר להתמודד עם כל הבלגן הזה בשלווה.

7. הטיפ הזה קורא למנוע שבירה של השיער בשפשוף עם מגבת, וממליץ לספוג את המים העודפים. זה תקף גם למי שלא רוצה "לשבור" את הסיכוי שלה לתלתלים קופצניים, כי שפשוף השיער משבית אותם, וכך גם מונעים "חשמל" בשיער. אין לי ניסיון בתלתלים קופצניים או ברצון ליצור כאלה, אבל מסכימה שעדיף לספוג את השיער ולא לשפשף עם המגבת. מסכן השיער.

8. הטיפ השמיני מתייחסת לאמיצות ביניכן, שמעזות לגזור לעצמן פוני בבית. אני מחזיקה מכן גיבורות על, ומודה שלעולם לא יהיה לי האומץ. בכל זאת, זה על הפרצוף שלי.

9. הטיפ התשיעי גול עלי אף הוא. הוא מתייחס למי שלא רוצה לחפוף אחרי אימון כושר מיוזע, אך מצפה בכל זאת שהשיער שלה ייראה נקי. ההמלצה כאן היא על שמפו יבש. ההמלצה שלי היא אחת: תחפפי.

10. הטיפ של רואי דניאל מצויין: לרסס ספריי מלח (אצלי בסעיף 3) לפני שמייבשים את השיער, אם רוצים נפח במראה טבעי. נכון לגמרי.

11. טיפ 11 ממליץ למי שיש לה שיער דק ושטוח, בלי נפח, להפוך את הסדר: קודם להשתמש במרכך ואחר כך בשמפו. לא עובד לי, מאותה סיבה שלא אמרח קרם גוף ואז אסתבן. מצד שני השיער שלי לא דק ושטוח (לפעמים הייתי שמחה אם היה אך לא), אז קשה לי לומר משהו נחרץ לגבי היעילות של טיפ כזה. מישהי יודעת להגיד? אשמח להוסיף מתגובותיכן בעניין.

12. טיפ 12 לא פחות ממסובך, והמילה "כואב" מופיעה בו כדי להגיע למראה של מתיחה פנים. פחות כואב והרבה פחות מסובך: לעשות קוקו גבוה אחרי מקלחת כשהשיער עוד רטוב ולאסוף עם גומיה לא רופפת בעליל. קצת איילינר חתולי והכל מתוח כמו שצריך.

13. הטיפ האחרון בא להקל על מי שרוצה לפרק את התוספות שלה מהשיער. לא פעם שמעתי על איזה תהליך סיוטי זה, כואב ומורט עצבים ושערות שחבל עליהן. המלצה שלי: לתאם מראש עם הספר שהדביק לך את התוספות גם פירוק. ובמילים אחרות: שמישהו אחר יעשה את זה.

יש לכן טיפים מצויינים לשיער שעובדים לכן? מוצרים שאי אפשר בלעדיהם? אשמח לתגובות שיוספו לפוסט הזה מכן, אני בטוחה שנצליח לעזור אחת לשניה עם כל עניין השיער הזה שקם כל יום בבוקר על צד אחד ועושה מה שבא לו.

עוד ממבצעי השבוע:

1. הסומק היפה ביותר של איב סן לורן במחיר מגוחך וב-40% הנחה. כאן. המשלוח בחינם.

Blush Volupte - #04 Baby Doll ??? ??? ???? Blush Volupte - #04 Baby Doll - ???? 9g/0.31oz

2. האתר Beauty Expert חוגג וולנטיינס עד ה-16.2 עם 14% הנחה על כל המוצרים באתר, והמשלוחים בחינם. הקוד לקופה: VDAY. כאן.

3. כך גם ב- HQhair, עם 15% הנחה עד ה-16.2 על כל המוצרים באתר, והמשלוחים לארץ בחינם. הקוד לקופה: LOVEHQ. כאן.

4. גם ב-Look Fantastic כמובן. עם 14% הנחה על כל המוצרים, עד ה-16.2, והמשלוח בחינם. הקוד בקופה: VALENTINE. כאן.

5. ואם נתרכז רגע, ונזכור מה חשוב באמת, אז נעליים. אלה של ג'פרי קמפבל ב-110 דולר, סטן סמית של אדידס וניו באלאנס שחורות. והכל בסדר. אבל בדיוק זוג אחד מכל אחד מאלה. טוב?

h5654de290ee1e

h568c12fcaa29a

h56b51ba79e9da

6. וג'ינס אחד שווה של צ'יפ מאנדיי ב-$75. וזהו.

שיהיה שבוע טוב. מה זה טוב? נפלא. עם ים של בשורות טובות וחיוכים.

:-)

הילה אוחיון

סטייליסימה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

12 תגובות בנושא “Hair Issues”

 1. היי הילה! יש לי שאלה אליך, שמתי לב שאת מרבה לפרסם מוצרים שאפשר להזמין אותם מהאתר סטרואובריז.נט, לי עצמי יצא להזמין משם לא פעם. האמת שכל העניין עם המחירים המוזלים תמיד היה נשמע לי חשוד, איך המוצרים היוקרתיים הללו עולים משמעותית פחות? יום אחד החלטתי לחפש ביקורות על האתר. מצאתי במספר אתרים המלצות שלא לקנות משם משום שהמוצרים לא עוברים בדיקת איכות לפני ההפצה, או שאלו זיופים/מוצרים פגי תוקף ושהחברות לא לוקחות אחראיות על מי שקונה משם. האמת שגם הקוסמטיקאית שלי שמתמחה בטיפולי פנים המליצה שלא לקנות משם כי אף אחד לא באמת יודע מה זה ומדוע המחירים כל כך נמוכים. אשמח לשמוע מה דעתך בעיניין ואם ידוע לך משהו בנושא.

  1. הי ליה, נעים מאוד :)
   אני קונה בסטרוברינט מאז 2009, ועוד לא יצא לי ליפול איתם. שמעתי על כמה שקיבלו ארוזות פצועות, אבל אני תמיד ולנצח אאשים את דואר ישראל. לגבי המחירים, זה דווקא מאוד פשוט. סטרוברינט, להבדיל מאתרים אחרים, הוא לא חנות. הוא מלאי. כלומר, מדובר במחסנים של מיליוני מוצרים. אין הוצאות של חנויות, סניפים, עובדים, שכירות וכו'. המיקום שלו הוא בהונג קונג, מה שמקל מאוד על הסחר הבינלאומי ומוזיל עלויות, ולכן המחירים הנמוכים. מצד שני אסור לשכוח, עם כל הכבוד לקוסמטיקאיות ודיילות (ויש לי המון), שכל הווייתן מכירה. הן חייבות למכור ולשכנע אותך לקנות אז לא הייתי מצפה לשמוע משהו אחר. ובכל זאת, אני מכירה היטב קוסמטיקאית ישרה כמו סרגל, שבעצמה יבואנית ומוכרת קוסמטיקה, שמעידה על עצמה שגם היא קונה אך ורק באינטרנט כי המחירים כאן פסיכיים. ספציפית לגבי סטרוברינט אוסיף, שכבר שלוש שנים לפחות שיש להם תמיכה ישראלית לכל בעיה, מה שהגיע אחרי שהשוק גדל כאן והמון ישראליות קונות מהאתר. זה מוסיף לתחושת הבטחון למקרה ויש בעיות.

 2. הילה שלום,
  לאחרונה התחלתי לעקוב אחרי הבלוג שלך ואני חייבת לציין שאני מאוד נהנית לקרא בו. אז תודה :)
  רציתי לשאול אולי יש לך המלצה איזה גוון סומק של איב סן לורן למי שיש לה גוון עור בהיר, מעט נמשים, צבע שיער חום כהה.
  תודה!
  קרן

  1. הי קרן, נעים מאוד :) בדיוק הגוון שהמלצתי עליו, הוא ממש טוב לבהירות (מס' 04). תהני 3>

 3. אפשר שאלה לגבי קרם פנים?
  אני מחפשת קרם לילה שיהיה לי כיף למרוח לפני השינה. בת 31, עור רגיל-מעורב, נוטה ליובש. השתמשתי במולטי אקטיב ללילה של קלרינס ואהבתי, אבל לאחרונה נהיה לי קצת כבד מדי.
  מה את חושבת על קרם חמאת שיאה לייט של ל'אוקסיטן? מרקם לא שומני מדי אבל מספיק מלחח? ריח נסבל?
  אם יש המלצה אחרת, אשמח, אם כי אני ממש בכיוון של ל'אוקסיטן הפעם…
  תודה!

  1. בטח שאפשר :)
   אם את אוהבת את קלרינס באופן כללי אז אני יותר מממליצה להישאר עם קלרינס, רק להחליף מוצר. אני לא מכירה את גרסת הלייט של ל'אוקסיטן, אבל סדרת השיאה מיועדת להיות כבדה יחסית באופן כללי.
   אם את בעניין של שמנים, אני ממליצה לך מאוד מאוד על השמן של קלרינס במקום קרם לילה. הוא סופר מלחח ונותן לעור ארוחת ערב מעולה, בלי להכביד. הוא נספג מהר מאוד. אם את רוצה לנסות שמן, הוא כאן.
   אם בכל זאת את רוצה קרם אז יש קליל יותר מהמולטי אקטיב שגם עושה יופי של עבודה, זה.
   ואם ממש ממש בא לך לנסות משהו של ל'אוקסיטן, אז הקרם החדש יחסית מסדרת אימורטל ללילה טוב מאוד. הוא פה.
   תיהני ויום נעים :)

 4. הי הילה,
  שאלה בבקשה: העניין של לא לשים מסכה במקלחת אלא לשים חומר אח״כ ולא לשטוף, איך זה משתלב עם ייבוש בפן אחרי חפיפה? זה לא נורא כבד על השיער? ועל זה צריך להוסיף חומר מגן מהחום של הפן… זה מסתדר?
  תודה!

  1. הי נועה, זה עובד לי מצויין כי כל מה שאני מורחת אחרי חפיפה חייב להיות סופר קליל ומרוכז, ולהיעלם מהר בספיגה. אני מורחת על שיער רטוב, מסתרקת, נותנת לשיער להתייבש בטבעיות ורק אז מרססת חומר מגן ומחליקה. בהצלחה :)

 5. הי הילה, במקרה הגעתי לפוסט הזה ומצאתי בו את עצמי :)
  לקחתי את זה כמחמאה, ואהבתי את הפרשנויות והתוספות שלך. אפילו חידשת לי, שזה באמת הישג.
  חג שמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.