עור שמן: רשימת מוצרי טיפוח מומלצים

  • לפני שנתחיל לקנות, תזכרי את מה שחשוב באמת – עור שמן יכול לעצבן אותך עכשיו, אבל כשתתבגרי תשמחי בו מאוד, כי עור שמן מתקמט הרבה פחות.
  • עוד עניין משמח: עור שמן אפשר תמיד לייבש ולייצב. עור יבש מאוד קשה להזנה מספקת שבאמת חודרת פנימה לעור ווגרמת לתחושת נוחות אמיתית או מראה קורן.
  • עכשיו כשהתעודדת קצת, נתחיל בזה שלא צריך יותר מדי מוצרים כדי לווסת ולטפח עור שמן. כלל הברזל הוא לא לייבש את העור יותר מדי, כי אז תקרה בדיוק התוצאה ההפוכה ממה שאת רוצה – אם העור יבש מדי, הוא נכנס ללחץ ומפריש יותר שומן מתמיד כדי להגן על עצמו. אז רק לווסת, ולנקות אותו היטב, כי השומניות צוברת יותר לכלוך, סותמת את הנקבוביות, נוצרים ״שחורים״ ואם הם ממש סתומים, זה הופך לפצעונים.
  • סבון טוב הוא המוצר הראשון שאת צריכה להשקיע בו. בניקוי של עור שמן, אני לא חושבת שיש טובים מקליניק. סבון הג׳ל שלהם מגיע בבקבוק משאבה נוח, שאת יכולה להשתמש בו גם ליד הכיור וגם בתוך המקלחת. הוא מסיר בעדינות אך ביסודיות שאריות לכלוך, עודפי שומן וזיהום, וגם מצליח לווסת את השומניות של העור בקלות בלי לגרות את העור. אפשר להשיג אותו כאן.
  • מי פנים הם מוצר משלים שאין לזלזל בו עם עור שמן בפרט – אחרי שניקית את העור, צריך להעביר צמר גפן טבול במעט מי פנים על כל העור (בלי העיניים) כדי להסיר את שכבת התאים המתים ולאפשר לשכבה טריה של עור רענן לצאת החוצה. מי פנים גם סוגרים חזרה את הנקבוביות שפתחת מקודם כדי לנקות. את לא רוצה להשאיר אותן פתוחות לרווחה, הן יתמלאו בשומן שוב. מי ההסרה של קליניק מעולים בדיוק לכך. אפשר להשיג כאן.
  • פעמיים בשבוע, אחרי מקלחת חמה וניקוי עם סבון, את יכולה לנקות לעומק יותר, עם פילינג מווסת שלא מיוצר על בסיס שומני. גם כאן, מוצר ישן וותיק שאני באמת מאמינה בו, הוא הפילינג של קליניק. הוא לא מייבש ומנקה את העור מצויין. להשיג כאן.
  • לגבי מסיכה, אני ממליצה דווקא על מסיכה של לנקום, שאני משתמשת בה לסירוגין מאז שהייתי חיילת (20 שנה חלפו) והיא עדיין מושלמת. היא עשויה חימר לבן רך ונעים, ונמרחת בקלות על העור. היא מתקשה אחרי רבע שעה בערך, ומסירים אותה עם מים פושרים. היא מרככת את העור ומנקה אותו, והתוצאה היא עור כמו של תינוק. נעים-נעים. לא צריך להשתמש בכמות של יותר מכפית בכל פעם, ופעמיים בשבוע זה ממש בסדר. אפשר אחרי הפילינג או בנפרד, בימים אחרים. שפופרת אמורה להחזיק לך לפחות ארבעה-חמישה חודשים. להשיג כאן.
  • אי אפשר לוותר על לחות, אבל אפשר להוריד את שלב הסרומים אם את מרגישה שזה כבד לך מדי על העור. כדי לתת לחות טובה אך קלילה ונטולת שומן לעור, אני ממליצה על קרם ותיק של דרמלוג׳יקה, שמגיע בשפופרת והוא פשוט נהדר. לא תרגישי אותו על העור שניה אחרי שתמרחי אותו, אחרי מי הפנים, ולא תחששי מהשלב הבא, אני מבטיחה. להשיג כאן.
  • לסיום, תזכרי שלאף אחת אין הנחות מפגעי השמש. לתקן פגעי עור שמן זה פיקניק לעומת טיפול בכתמי שמש (פיגמנטציה). מה שלא יהיה, אנחנו חיות בישראל, וחובה להישמר מהשמש 365 יום בשנה. עד לפני כמה שנים, קרמים להגנה מהשמש לפנים היו סיוט, בעיקר לעור שמן. מלבינים, עבים ובעיקר שומניים. זה כבר לא ככה, לשמחתנו. קרם ההגנה הכי קליל ואיכותי שנתקלתי בו אי פעם הוא של קלרינס. הוא נוזלי כמו מים, לא מלבין ונספג בשניה אחת. אני מבטיחה. לצערי הפסיקו למכור אותו בארץ, אבל אפשר לקנות אותו כאן.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...